Cybersecurity inkubátor 3

Cybersecurity inkubátor je 3. ročník úspěšného studentského vzdělávacího programu. Startujeme již v březnu 2018! Mise inkubátoru je velice jednoduchá. Už dlouho hledáme nadšence z řad studentů, kterým můžeme předat IT dovednosti. Proto jsme se rozhodli vytvořit „uvolněné“ semináře, kde se nejenom můžete dozvědět novinky ze světa Cyber Security, poznat mistry oboru IT bezpečnosti, vidět příklady z reálné praxe, ale i najít svojí vlastní cestu do budoucna.

Start se blíží!

Našim cílem bylo vytvoření série přednášek, které by poskytli studentům základní povědomí o světe kybernetické bezpečnosti. Inkubátor byl vytvořen pro vzdělávání, růst, kladení otázek, získání těch správných kontaktů, načerpání energie a nadšení pro získání pozice v nejlepších IT společnostech. 

 • Nevíš co studovat nebo kam se vydat po škole?
 • Securita v IT ti zní zajímavě a chceš se o ní dozvědet vice? 

Přidej se k nám! Začínáme již 3. ročník Cybersecurity inkubátoru.

Registrace je odstartována!

Školitelé

 • Jan Kopřiva, Lektor Cyber Security kurzů, Team leader CSIRT, ALEF NULA
 • Andrej Jeleník, Systems Engineer at Cisco Systems, CISCO SYSTEMS
 • Filip Pávek, Lektor Cisco Akademie, Systems Engineer, Security, ALEF NULA

Program - změna!

Bonusová přednáška

Připravujeme speciální přednášku v květnu! Pouze jedna a v Praze. Přijdi osobně nebo nás sleduj přes webex.

Bližší informace již brzy zde nebo na FB.

Co nabízí Cybersecurity inkubátor?

 Inkubátor je především místo kde se můžeš:

 • dozvědět novinky ze světa Cyber Security,
 • poznat mistry oboru IT bezpečnosti,
 • vidět příklady z reálné praxe,
 • najít i svojí vlastní cestu do budoucna,
 • šplhnout si v přihlášce/životopise do budoucí školy/zaměstnání!

Máš problém se osobně zúčastnit, no zajímá tě daná tématika?

 • Osobní účast je standard
 • Neváhej a sleduj nás i virtuálně přes webex! (Nevíš co je webex a jak s ním pracovat? My ti to vysvětlíme!)

Filip Pávek

 

Se sítěmi jsem začal jako student Cisco Akademie na FPF SLU v Opavě. Už v průběhu studia jsem se stal instruktorem (CCNA R&S, CCNP R&S, CCNA Sec) a do současnosti působím v Cisco akademiích na FPF SLU v Opavě a na VŠE v Praze. V ALEFu pracuji na pozici Systems Engineer Security a zároveň školím partnery i zákazníky. Vím, jak důležitou roli hraje při získávání zaměstnání aktivita během studia, zájem a chuť se učit věci nad rámec zvoleného studijního programu. Sám jsem si tím prošel a moc rád s vámi budu své znalosti a zkušenosti sdílet.

Technický mentor programu

{EMAIL|%20filip.pavek@alef.com||}

Andrea Konopásková

   

V ALEFu pracuji jako Team Leader, mám na starosti školící centrum. Naši školitelé mají nejen praktické zkušenosti z implementací rozsáhlých ICT projektů ale i schopnost a dar tyto znalosti předávat dále. Ve sdílení informací mezi komerční a akademickou sférou a v celoživotním vzdělávání vidím velký potenciál a budoucnost nás všech.

 

 

Manažer programu
{EMAIL|%20andrea.konopaskova@alef.com||}

Jan Kopřiva

Vystudoval jsem Bezpečnost informačních a telekomunikačních systémů na ČVUT v Praze. V Alefu vedu tým pro řešení kybernetických bezpečnostních incidentů ALEF CSIRT. Zaměřuji se primárně na oblasti bezpečnostního monitoringu a analýzy, reakce na bezpečnostní incidenty a související aspekty kybernetické bezpečnosti. Rovněž se v Alefu věnuji školením certifikovaných i necertifikovaných bezpečnostních kurzů a pravidelně přednáším na odborných konferencích. 

Technický mentor programu

Reference

"Rádi bychom Vám poděkovali a to zejména panu Filipovi Pávkovi a Andreji Jeleníkovi za vynikající přednášku o kyberbezpečnosti." 

Zaměstnanci Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno


"Děkujeme za školení. Pan Kopřiva je skutečný profesionál Dokázal velice dobře propojit požadavky účastníků (skupina učitelů, techniků a ekonomů)."

Ing. Marie Potůčková, zástupce ředitele pro teoretické a praktické vyučování Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno

"Pana Kopřivu už známe z Brodu - je to neuvěřitelný profesionál"

"Školení se mi moc líbilo a určitě ve výuce některé věci použiji. Musela jsem jít zkoušet a některé věci mi unikly, toho dost lituji."

"Školení se mi líbilo, splnilo moje očekávání. Těším se na další."

"Školení pro mne osobně bylo přínosem. Uvítal jsem především komplexnost pohledu na problematiku kybernetické bezpečnosti."

"Jako první kurs z kybernetické bezpečnosti velmi dobré."

Zaměstnanci Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno

"Inkubátor byl pro mne velice přínosný, dozvěděl jsem se díky němu spoustu zajímavých informací a souvislostí. Ještě jednou bych vám chtěl za tuto příležitost velice poděkovat." 
student, VŠE

„Především, že přednášejí odborníci z praxe a mohou uvádět zajímavé příklady, zároveň mi přijde, že všichni přednášející jsou nadšení a milí, není to jako ve škole, kde jsou všichni jen otrávení, protože tu samou látku musí vykládat několikrát denně.“
Mária Horáčková, student VŠE

„Rozhodně poskytují velkou přidanou hodnotu oproti předmětům z akademického studijního programu v tom, že lidé kteří semináře vedou (přednášející) v nich využívají svých vlastních zkušeností z praxe. Posluchačům poskytují cenné informace a ucelený pohled na jejich budoucí možnosti uplatnění.“
Adam Vilč, student FPF SLU

„Odnáším si z toho využití bezpečnosti v praxi, vliv procesů a obecně firemní politiky na bezpečnost, uvědomuji si souvislosti. Zároveň mi to potvrzuje dobrý studijní směr, který jsem zvolil a těším se na prohloubení znalostí.“ 
Filip Řežábek, student ČVUT FEL

"Chtěl bych vaší cestou velice poděkovat oběma přednášejícím, kteří tento týden u nás na univerzitě provedli velice poutavé a naučné prezentace. Je vidět, že oba dva jsou profesionálové na svých místech, protože během přednášky/prezentací vkládali praktické příklady a dokonce provedli praktické ukázky některých technik průniků do sítí. Mám zpětnou odezvu od studentů a zaměstnanců školy, kteří se přednášek zúčastnili. Ptají se mě, kdy budou další tak zajímavé přednášky s praktickými ukázkami. Ještě jednou děkuji  společnosti ALEF NULA, a.s. za perfektní přednášky. A vaší cestou bych ještě jednou poděkoval oběma přednášejícím. Budu se těšit na další zajímavé přednášky, kterých se já, studenti nebo zaměstnanci univerzity budeme moci zúčastnit."
Ing. Petr Hrůza, Ph.D., Univerzita obrany