Datové centrum & Cloud

Hledáte flexibilní a agilní technologie k vybudování datového centra? Potřebujete pružně a efektivně nasazovat aplikace s rychlou odezvou, orchestrací a monitoringem? U ALEF NULA jste správně.

Co pro vás můžeme udělat?

  • Konzultace
  • Analýza aktuálního stavu
  • Ověření funkčnosti
  • Implementace
  • Proškolení

Budování datového centra s týmem ALEF

Naše portfolio produktů pro datová centra zahrnuje veškeré technologie od serverů přes síťovou infrastrukturu a datová úložiště až po bezpečnostní řešení. Pro každou oblast máme v týmu zkušené odborníky, kteří umí navrhnout a postavit nové centrum, revitalizovat staré nebo se v rámci budování zaměřit jen na jednu technologii. Ačkoliv dáváme přednost moderní konvergované architektuře datových center, vyznáme se i v té klasické.

Prvním krokem při projektování datového centra je analýza stávajícího stavu a sběr požadavků. Na základě těchto informací vytvoříme řešení, jehož funkčnost ověřujeme v naší laboratoři. Teprve potom přistupujeme k samotné implementaci. Spolupráce pro nás v tuto chvíli nekončí – poskytujeme také školení na nasazované technologie a o datové centrum se vám můžeme následně také kompletně starat.

Víme, že stavba datového centra neznamená zanedbatelnou nebo krátkodobou investici. Využíváme proto metodu evolučního projektování. Technologie, které do návrhů implementujeme, umožňují škálování datového centra v takovém rozsahu, že ho na základě plánu rozvoje lze připravit na budoucí požadavky bez potřeby dalších rozsáhlých investic.

Samozřejmostí je pro nás poradenství v oblasti migrace, virtualizace a zabezpečení.

Co o stavbě datového centra říká expert ALEF NULA Milan Šimčík?

„Stavba datového centra je běh na dlouhou trať. Znalost kontextu konkrétní implementace, kterou tím získáme, nám umožňuje nabízet něco, čemu říkáme servis s přidanou hodnotou. Veškeré navazující služby od profylaxe až po návrh inovací jsou díky tomu efektivnější. Nemluvě o lidském rozměru takového partnerství.“

Milan Šimčík