Datové centrum & Cloud

Hledáte-li flexibilní a agilní technologie k vybudování datového centra s výhodami rychlého a efektivního nasazení aplikací s rychlou odezvou, orchestrací a monitoringem, jste tu správně.

Pomůžeme s:

  • konzultací
  • analýzou aktuálního stavu
  • ověřením funkčnosti
  • implementací
  • proškolením

Budování datového centra s ALEFím týmem

Portfolio produktů pro datová centra zahrnuje veškeré technologie od serverů přes síťovou infrastrukturu a datová úložiště až po bezpečnostní řešení. Pro každou oblast máme v týmu zkušené odborníky. Je tak pro nás běžnou praxí navrhnout a postavit nové centrum, revitalizovat staré nebo se věnovat jen jedné technologii. Ačkoliv dáváme přednost moderní konvergované architektuře datových center, vyznáme se i v té klasické.

Prvním krokem při projektování datového centra je pro nás analýza stávajícího stavu a sběr požadavků. Na základě těchto informací vytvoříme řešení, jehož funkčnost ověřujeme v naší laboratoři. Teprve potom přistupujeme k samotné implementaci.
Spolupráce pro nás v tuto chvíli ale nekončí, poskytujeme školení na nasazované technologie a o datové centrum se můžeme následně také kompletně starat.

Víme, že nejde o krátkodobou investici, proto jsme si osvojili metodu evolučního projektování. Technologie, které používáme, dovolují škálování datového centra v takovém rozsahu, že ho na základě plánu rozvoje lze připravit na budoucí požadavky, aniž by bylo potřeba dalších rozsáhlých investic.

Samozřejmostí je pro nás poradenství v oblasti migrace, virtualizace a zabezpečení.

„Stavba datového centra je běh na dlouhou trať. Znalost kontextu konkrétní implementace, kterou tím získáme, nám umožňuje nabízet něco, čemu říkáme servis s přidanou hodnotou. Veškeré navazující služby od profylaxe až po návrh inovací jsou díky tomu efektivnější. Nemluvě o lidském rozměru takového partnerství.“ Milan Šimčík