Jan Hembera

Jan Hembera

Microsoft Business Development Manager

Cloud computing je forma používání IT služeb jako jsou servery, úložiště, databáze, software atd., která je přístupná přes internet. Microsoft Azure je jedním z globálních leaderů v oblasti veřejného cloudu (IaaS, PaaS, SaaS).

Jako Value-Added Reseller vám v rámci expertízy v oblasti veřejného cloudu přinášíme vždy něco navíc.

Platformy pro cloud computing, jako je Azure, mají tendenci být  v některých případech levnější, bezpečnější, spolehlivější a flexibilnější než místní servery. S cloudem přestali věci, jako prostoje kvůli údržbě, krádeže nebo poškození, téměř existovat. V Azure můžete při změně potřeb škálovat své výpočetní a úložné prostředky oběma směry téměř okamžitě. Také obvykle platíte jenom za používané služby (Pay-as-you-go), což poskytuje úroveň pohodlí a řízení nákladů, které je téměř nemožné dosáhnout pomocí místní infrastruktury.

Díky našim zkušenostem v oblasti tradiční on-premise infrastruktury umíme využít také strategii tzv. hybridního IT, při jejíž implementaci využíváme technologie našich dodavatelů – leaderů na trhu (Cisco, NetApp nebo F5 a podobně). V rámci produktů Microsoft se zabýváme také migracemi do prostředí Microsoft 365, ať už zákazník zvolí full cloud migraci či hybridní scénář zahrnující využítí fyzické infrastrukty.

ALEF NULA, VÁŠ MICROSOFT PARTNER

 

 

Cloudová strategie

ICT & Cloud strategie je metodika postavená na unikátním know-how společnosti ALEF, která provede zákazníka procesem transformace IT/infrastruktury a definuje rozsah adopce cloudu. Jejím výstupem může být například implementace public cloudu Microsoft Azure Prostřednictvím cloudové strategie (assessmenty, roadmapa, transformace, řízení a optimalizace) přistupujeme ke každému zákazníkovi individuálně tak, abychom zvolili pro něj nejvýhodnější model, a to v návaznosti na stávající infrastrukturu a její utilizaci.

 

TCO kalkulace

Jako součást presales fáze poskytujeme zákazníkovi kompletní přehled TCO nabízeného řešení.

 

Proof of Concept

Zákazníkům nabízíme tzv. PoC, který simuluje chování cloudového prostředí v Azure v nejmenším možném rozsahu (s ohledem na náklady) vhodném pro následné testování finálního řešení v produkčním prostředí.

 

Design, architektura a implementace

V rámci technického návrhu řešení zvažujeme vždy několik variant. Vzhledem k obrovskému rozsahu služeb Azure lze za rozdílných podmínek a cen designovat architekturu řešení v mnoha variantách. Vše se řídí dle potřeb zákazníka ve vazbě na SLA, přidanou hodnotu atp.

 

Implementace a adopce Office 365

Office 365 je nejznámější platformou kancelářského softwaru a nástrojů pro sdílení na světě. Využijte našich zkušeností s implementací, migrací, adopcí a správou. V rámci projektů klademe primární důraz na efektivní využití moderních nástrojů a naplnění potřeb uživatelů. Můžeme Vám pomoci optimalizovat a převést Vaše business procesy do prostředí Office 365. V dnešní době musí být nedílnou součástí každého projektu bezpečnost. Pomůžeme Vám s analýzou související s využitím služeb v rámci Office 365 a navrhneme adekvátní bezpečnostní opatření.

 

Doručení subscripce pro model CSP

Cloud Solution Provider (CSP) je komplexní licenční služba, která vám umožní získat předplatné cloudových služeb Microsoft. Jmenovitě například Office 365, SharePoint Online, Skype for Business, Enterprise Mobility Suite či Microsoft Azure.

 

Podpora v lokálním jazyce

Významnou přidanou hodnotou společnosti ALEF jako Consulting Partnera služeb Microsoft a jako prostředíka mezi společností Microsoft a koncovým zákazníkem je komunikace a podpora v lokálním jazyce. Komunikace v anglickém jazyce je samozřejmostí.

 

Optimalizace cloudového prostředí

Zákazníci, kteří public cloud platformu již provozují, mohou využít našich znalostí v oblasti optimalizace nákladů v řešení Microsoft, resp. utilizace používaných služeb, hledání další přidané hodnoty a snížení nákladů na provoz Azure platformy.

 

Semináře & webináře

Společnost ALEF připravuje každý rok velké množství seminářů a webinářů na témata spojená s bezpečností napříč hybridním cloudem, adopcí cloudu prostřednictvím ICT strategie, řízením multicloudu, atp.

 

Školení – Microsoft Training

V rámci portfolia služeb disponujeme též tréninkovým centrem, které poskytuje kurzy věnované produktům Microsoft. Naší přidanou hodnotu je zejména kvalita dodávaných školení Microsoft, která kombinují teoretické znalosti s praktickou zkušeností našich instruktorů a lektorů.

Kontaktujte nás pomocí online formuláře nebo se ozvěte přímo jednomu z našich specialistů.

Microsoft kontaktní formulář
 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.