Spolehlivá Wi-Fi není Sci-Fi ani na vyprodaném koncertu

Wi-Fi připojení pro více než 2 000 lidí? V Ostravské hale Gong bez problémů. 

Ostravská oblast Dolní Vítkovice zažívá impozantní znovuzrození. Revitalizovaný areál láká turisty, ale i návštěvníky kulturních akcí, stejně jako účastníky kongresů a konferencí. Srdcem areálu je totiž hala Gong, vestavěná do objektu původního plynojemu. Chybějícím článkem doplňujícím špičkovou audiovizuální techniku a jedinečné prostorové řešení bylo Wi-Fi připojení, které by splnilo všechny současné nároky. Pravou volbou se ukázala být platforma Cisco Meraki.

Nová technologie pak je schopna spolehlivě obstarat takové události, jako například Vánoční koncert s Hradišťanem konaný v roce 2015.

Přestavba celého areálu je dílem architekta Josefa Pleskota, který navrhl mimo jiné i unikátní využití bývalého plynojemu. Z něj se stala multifunkční hala Gong, která svými parametry, především jedinečným prostorovým řešením, kapacitou i vybavením špičkovou audiovizuální technikou, splňuje požadavky pro moderní vzdělávací a umělecké projekty a platformy. Provozovatel haly si dobře uvědomoval, že takovéto centrum se dnes neobejde bez kvalitního a stabilního Wi-Fi připojení, které je důležité nejen pro návštěvníky koncertů a výstav, ale také pro pořadatele či účastníky konferencí. Vzhledem ke kapacitě budovy, která přesahuje 2 000 návštěvníků, byla vybrána platforma Cisco Meraki.

Právě nedostatečná kapacita či nestabilita při vyšším zatížení bývá častou slabinou nabízených Wi-Fi řešení. Umožňuje nejen velký počet současně připojených uživatelů, ale i vysokou úroveň zabezpečení. 

Díky svým možnostem, Cisco Meraki dovoluje například oddělit interní síť, určenou pro zaměstnance a správu budovy, a veřejnou síť pro návštěvníky.

 

Kamil Štus

Technical Product Manager – Mobility