Amazon Web Services je globální leader v oblasti public cloudu, který poskytuje IT platformu (IaaS, PaaS nebo SaaS) se širokou škálou specifických služeb (OS, DB, APP apod.) a fakticky neomezenými možnostmi v oblasti výpočetního výkonu a úložiště.

Jako AWS Consulting Partner vám v rámci expertízy v oblasti veřejného cloudu přinášíme vždy něco navíc.

Díky našim zkušenostem v oblasti tradiční on-premise infrastruktury umíme využít také strategii tzv. hybridního IT, při jejíž implementaci využíváme technologie našich dodavatelů – leaderů na trhu (Cisco, NetApp nebo F5 a podobně).

Proč AWS Public Cloud a jaký je skutečný benefit?

Změna pořizovacího modelu (OPEX) za (CAPEX) Globální dosah
PAYGO model, žádné investice Agilita, bezpečnost, technologie a zrychlení IT
Benefity z „economy of scale“ „Neomezená“ kapacita, škálování snadno dostupné zdroje

Benefity AWS ve zkratce

Jednoduchý. Platforma pro hostování nových či existujících aplikací, které můžete spravovat pomocí AWS Management Console nebo API.

Efektivní. Platíte pouze za výpočetní sílu, úložiště nebo jiné zdroje, které skutečně využíváte, bez dlouhodobých závazků.

Flexibilní. Vyberte si operační systém, programovací jazyk, webovou platformu, databázi a řadu dalších nástrojů. Ve virtuálním prostředí AWS můžete používat takové služby a software, které potřebujete. Díky tomu je proces migrace existujících nebo vývoj nových aplikací ještě snadnější.

Škálovatelný a výhodný. AWS nástroje, Auto Scaling a Elastic Load Balancing umožňují škálovatelnost aplikací podle potřeby. Přístup k potřebným zdrojům máte vždy, kdy potřebujete.

Spolehlivý. Škálovatelná, spolehlivá a zabezpečená globální infrastruktura – to je AWS.

Bezpečný. AWS zabezpečuje svou infrastrukturu – fyzické, operační i softwarové zdroje – pomocí principu end-to-end. Více informací se dozvíte v AWS Security Center (ENG).

Společnost AWS byla již pojedenácté v řadě jmenována lídrem v oblasti veřejného cloudu (IaaS, PaaS) a v magickém kvadrantu Gartneru si za rok 2021 zajistila nejvyšší pozici v oblasti inovací, resp. vizionářství a její exekuce.

Amazon Web Services

Zaujala vás platforma AWS? Zanechte nám své kontaktní údaje a náš specialista se vám co nevidět ozve s dalšími informacemi nebo odpovědí na váš dotaz. ! UPOZORŇUJEME, že se nejedná o logistické centrum Amazon.com

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

 

ALEF NULA, VÁŠ AWS PARTNER

Strategie & PoC

 • Cloudová strategie. ICT & Cloud strategie je metodika postavená na unikátním know-how společnosti ALEF, která provede zákazníka procesem transformace IT/infrastruktury a definuje rozsah adopce cloudu. Jejím výstupem může být například implementace public cloudu Amazon Web Services. 
 • TCO kalkulace. Jako součást presales fáze poskytujeme zákazníkovi kompletní přehled TCO nabízeného řešení.
 • Proof of Concept. Zákazníkům nabízíme tzv. PoC, který simuluje chování cloudového prostředí v AWS v nejmenším možném rozsahu (s ohledem na náklady) vhodném pro následné testování finálního řešení v produkčním prostředí.

Managed Services

 • Podpora v lokálním jazyce. Významnou přidanou hodnotou společnosti ALEF jako Consulting Partnera AWS a jako prostředíka mezi AWS a koncovým zákazníkem je komunikace a podpora v lokálním jazyce. Komunikace v anglickém jazyce je samozřejmostí.
 • Optimalizace cloudového prostředí. Zákazníci, kteří public cloud platformu již provozují, mohou využít našich znalostí v oblasti optimalizace nákladů v public cloudu AWS, resp. utilizace používaných služeb, hledání další přidané hodnoty a snížení nákladů na provoz AWS platformy.

 

   

Professional Services

 • Design, architektura & implementace. V rámci technického návrhu řešení zvažujeme vždy několik variant. Vzhledem k obrovskému rozsahu služeb AWS lze za rozdílných podmínek a cen designovat architekturu řešení v mnoha variantách. Vše se řídí dle potřeb zákazníka ve vazbě na SLA, přidanou hodnotu atp. Následnou implementaci zvoleného řešení provádí zkušený tým certifikovaných AWS solution architektů.

Training

 • Semináře & webináře. Společnost ALEF připravuje každý rok velké množství seminářů a webinářů na témata spojená s bezpečností napříč hybridním cloudem, adopcí cloudu prostřednictvím ICT strategie, řízením multicloudu, AWS atp.
 • Školení AWS Training. V rámci portfolia služeb Amazon Web Services jsme se v roce 2018 stali také oficiálním školícím partnerem pro AWS. Naší přidanou hodnotu je zejména kvalita dodávaných školení AWS onside i online

Co je cloud computing?

Cloud computing znamená poskytování a využívání služeb či zdrojů (například výpočetní síly, databázového úložiště, aplikací a dalších IT náležitostí) přes internetovou cloudovou platformu. Za tyto služby platíte jen do té míry, do jaké je využíváte – tzv. metodou Pay As You Go.

Cloudová platforma vám dokáže prakticky okamžitě zajistit přístup k flexibilním a nízkonákladovým IT zdrojům, ať už poskytujete aplikaci pro sdílení fotografií s miliony uživatelů, nebo potřebujete podpořit klíčové informační či komunikační operace ve firmě. Díky možnostem cloudových služeb nemusíte nakupovat drahé IT vybavení a věnovat spoustu času a peněz jejich nastavení a správě. Namísto toho si můžete takřka „na povel“ pořídit přesně takové množství a typ techniky, jaké v danou chvíli pro svůj nejnovější nápad potřebujete. Jednoduše a online. 

Jak to funguje?

Cloud computing představuje snadný způsob, jak získat přístup k serverům, úložištím, databázím a spoustě dalších internetových aplikačních služeb. Cloudová platforma jako AWS vlastní a spravuje hardware připojený k internetové síti, na němž aplikační služby běží, a ke kterému se zákazník připojí a využívá ho pomocí webové aplikace.

Vývoj zákazníků v cloudu

6 výhod cloud computingu

Absence kapitálních investic

 • Předtím, než vydáte nemalé částky za nejmodernější data centra a servery, aniž byste přesně věděli, jak je budete využívat, můžete díky cloud computingu zaplatit pouze za tu výpočetní sílu, kterou skutečně potřebujete.

Vyšší rychlost i flexibilita

 • V oblasti cloud computingu vás od dostupných zdrojů dělí jen několik kliknutí a pro své developery je můžete mít k dispozici během pár minut, ne týdnů. Výsledkem je dramatické zvýšení flexibility celé společnosti, protože náklady i čas na testování a vývoj jsou významně nižší.

Žádné nepřesné odhady

 • Eliminujte nepřesné odhady potřebné kapacity vaší infrastruktury, které v běžných případech předcházejí nasazení aplikace. Obvykle vám zůstane spousta nevyužitých zdrojů, nebo se naopak musíte potýkat s nedostatečnou výpočetní kapacitou. S cloud computingem tyto problémy neřešíte. Využíváte jen to, co potřebujete, včetně možností škálování – a to i například jen na pár minut, pokud chcete.

Úspory z rozsahu

 • S cloud computingem dosáhnete na výrazně nižší variabilní náklady, než kdybyste si výpočetní sílu zajišťovali sami. Poskytovatelé cloudových služeb (jako AWS) je mohou nabízet levněji díky agregaci obrovského množství zákazníků na jednom místě, což snižuje jejich výdaje a zároveň tak i cenu služeb.

Žádné utrácení za provoz a správu datových center

 • Zaměřte se na projekty, které zvyšují konkurenceschopnost vaší společnosti, ne infrastruktury. Cloud computing vám umožní soustředit se na vlastní zákazníky, místo abyste se zabývali přemisťováním a zapojováním hardwaru.

Dobývání globálních trhů

 • Nasazení aplikací v regionech po celém světě nebylo nikdy snazší. Během několika kliknutí, jednoduše a s minimálními náklady poskytnete svým zákazníkům menší míru zpoždění a lepší uživatelský zážitek.

Typy cloud computingu

Existují tři hlavní typy cloud computingu, se kterými se lze setkat: Infrastructure as a Service (IaaS), Platform as a Service (PaaS), a Software as a Service (SaaS). Výběr toho správného typu cloud computingu pro váš projekt může být klíčové. Více o rozdílech mezi nimi se dočtete zde (ENG).

Cloudová řešení

Cloudová řešení Amazon Web Services využívají k budování svých podniků stovky tisíc zákazníků. Tato platforma poskytuje zejména flexibilitu pro vývoj aplikace přesně tak, jak potřebujete, nehledě na její budoucí účel či odvětví. Ušetříte čas, peníze i nároky na správu vlastní infrastruktury, a to bez kompromisů v oblasti škálovatelnosti, bezpečnosti nebo spolehlivosti. Více informací o těchto službách se dozvíte zde (ENG).

Co jste o AWS možná nevěděli

 • AWS je cloudová IT platforma, které globálně důvěřuje již více než 1 milion společností.
 • Platforma AWS byl oficiálně spuštěná v roce 2006 a momentálně je dostupná ve více než 190 zemích světa.
 • Datová centra AWS jsou ve Spojených státech, Evropě, Brazílii, Singapuru, Japonsku a Austrálii.
 • AWS aktuálně operuje ve 44 Availability zónách po celém světě v šestnácti geograficky oddělených regionech. Dalších čtrnáct zón je v plánu.
 • Společnost Gartner předpovídá, že v roce 2022 bude korporátní „no-cloud“ politika tak ojedinělá, jako je v současnosti společnost bez internetu. Nejčastějším způsobem využití cloudu bude hybridní IT (kombinace on-premise řešení a public cloudu).
 • Každá třetí osoba, která dnes na internetu vyhledá URL adresu, fakticky využívá služeb AWS.
 • AWS v současnosti nabízí více než 3700 služeb & features (09/2017).

 

Certifikované training centrum AWS

Aktuální nabídka školení AWS od ALEF NULA

Chcete se dozvědět více o ALEF NULA jako oficiálním AWS Consulting Partner?


Kontaktujte nás pomocí online formuláře

 

Case Study řešení AWS