Tomáš Bubeník

Tomáš Bubeník

BDM

Karel Pouzar

Karel Pouzar

AWS Solution Architect

Amazon Web Services

Amazon Web Services je globální leader v oblasti Public Cloudu, který poskytuje IT platformu (IaaS, PaaS nebo SaaS) s širokou škálou specifických služeb (OS, DB, APP apod.) a fakticky neomezenými možnostmi v oblasti výpočetního výkonu a úložiště. 

Cloud computing je již standardem dnešní doby a v časech digitální transformace společností, úspěchu „customer-centric“ strategií ho nelze ignorovat. V současné době již není otázkou zda cloud computing adoptovat, ale kdy a v jakém rozsahu. Ve chvíli, kdy se zákazník rozhodne vstoupit do světa public cloudu je třeba zvolit pro něj nejvhodnější strategii – toto se může v závislosti na množství faktorů výrazně lišit (hybridní IT – utilizace on-premise infrastruktury a public cloudu).

Alef Nula se stal v roce 2017 oficiálním AWS Consulting Partnerem.


Díky kompetenci “AWS Consulting Partner” nabízíme expertízu se silnou přidanou hodnotou v oblasti public cloudu. To zahrnuje konzultační služby, migrace aplikací a prostředí, cenové modely, support v lokálním jazyce, specifické způsoby nasazení cloudu jako je „Testovací a vývojové prostředí, Disaster Recovery apod.“. Díky zkušenostem Alefu v oblasti tradiční on-premise infrastruktury implementujeme pro naše zákazníky také strategie HYBRIDNÍHO IT pro které využíváme technologie námi dodávaných produktů od vendorů jako je Cisco, NetApp, F5, apod.

Zajímavosti:

  • AWS byl oficiálně spuštěn v roce 2006. Platforma AWS dostupná ve více než 190 zemích světa (s datovými centry v U.S., Evropě, Brazílii, Singapore, Japonsku, and Austrálii)
  • Amazon Web Services operuje aktuálně celosvětově ve 44 Availability zónách (dalších 14 v plánu) v 16 geograficky oddělených regionech na celém světě
  • AWS je Cloudová IT platforma, které důvěřuje již více než 1 milion společností
  • Společnost Gartner předpovídá, že v roce 2022 bude korporátní “no-cloud” politika tak ojedinělá jako je v současnosti společnost bez internetu. Nejčastějším způsobem jak přistoupit ke cloudu bude hybridní IT použití (kombinace on-premise řešení a public cloudu)
  • Každá třetí osoba, která na internetu vyhledá URL adresu fakticky využívá služeb AWS
  • AWS v současnosti nabízí více než 3700 služeb & features (09/2017)