Aktuality

Produkt

Aktuality
 

Technologie


Zrušit filtr

NIS2 / Nový zákon o kybernetické bezpečnosti

Na konci listopadu 2022 byla Radou EU schválená nová směrnice NIS2 (Network and Information Security Directive), která stanovuje povinnosti v oblasti kybernetické bezpečnosti. Členské státy mají 21 měsíců od vstupu směrnice v platnost na to, aby její ustanovení začlenily do svého právního řádu.

Měřítkem úspěšnosti bank i firem jsou dnes technologie. Co rozhoduje?

Možná si na to sami pamatujete. Pár let zpátky byla ukazatelem dobré banky krása jejích poboček a chování personálu ke klientům. Dnes je hodnotíme optikou technologií – daleko víc než pohodlnou židli oceňujeme rychlé a bezproblémové fungování mobilního bankovnictví. A místo milé úřednice příjemné uživatelské prostředí webového rozhraní. V Max bance, akční štice tuzemského bankovnictví, to vědí. Proto investovali do komplexní technologické transformace. Jak se tvoří banka, jejíž služby budou chtít lidé využívat i za 10 let? A co se od ní můžou naučit i firmy z jiných odvětví?

4VIDEO | Osobní video

 

4video

Základní stavební bloky celého videokonferenčního řešení jsou profesionální videokonferenční terminály od společnosti Cisco. Osobní video nabízíme v hardwarové i v softwarové podobě – pro PC, Mac a iPad.

Zabbix

Každá firma – velká i malá – potřebuje monitoring. Ale některé si to ještě neuvědomily. Pokud chcete provozovat svou infrastrukturu spolehlivě, musíte znát její stav a výkon!

Zabbix je software, který dokáže monitorovat mnoho parametrů sítě, stejně jako stav a integritu serverů, virtuálních strojů, aplikací, služeb, databází, webových stránek, cloudu a dalších.

Příspěvek od státu na školení až 50.000 Kč

DIGITALIZACÍ ZA VYSNĚNOU PRACÍ - Příspěvěk až 50 000,-  na veškeré rekvalifikační a vzdělávací IT kurzy pro každého!

Flowmon a kybernetická bezpečnost

Autor: Roman Tomášek

Flowmon řešení hraje velmi důležitou roli v kybernetické bezpečnosti. Obzvláště Flowmon modul s názvem ADS (Anomaly Detection System).

ALEF SECURITY REPORT 2023

ALEF Security Report, vytvořený členy bezpečnostního týmu ALEF CSIRT a dalšími specialisty ALEF Group, obsahuje shrnutí podstatného dění ve vybraných oblastech informační bezpečnosti v roce 2022 – od vývoje zájmu organizací o specifické typy bezpečnostních služeb, přes trendy na poli hrozeb až po vývoj v oblasti bezpečnostního vzdělávání.

Udělejte si Security Check za pomocí technologie Cisco zcela zdarma!

Znáte skutečnou cenu svých firemních dat? Pokud ne, hackeři vám ji řeknou. Během pandemie se útočníkům otevřely nové cesty, jak škodit, krást a vydírat. Podle průzkumu společnosti Cisco mezi českými firmami jich 12 % přiznalo útok na svou síť v souvislosti s home office. Dalších 22 % pak vůbec netuší, zda nějakému útoku čelily. Řešení přitom může být jednoduché z hlediska nasazení i použití. Podívejte se, jak se k němu můžete dostat.

České firmy čeká maturita z kybernetické bezpečnosti, říká šéf Cisco ČR

Tisíce majitelů, ředitelů a IT specialistů v českých firmách stojí před úkolem, s nímž se doposud nesetkaly. V prosinci vstoupila v platnost nová směrnice EU pod názvem NIS2, podle které firmy již v roce 2024 musí splňovat nové, přísnější podmínky
v kybernetické bezpečnosti. Týká se minimálně šesti tisíc tuzemských podniků.