ALEF Security Talk Brno 2023

Vážení,

rádi bychom Vás pozvali na další ročník ALEF SECURITY TALK 2023, který se koná 
15. 11. 2023 v prostorách Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně.

 

Jak na kybernetickou bezpečnost ve střední škole? Tentokrát s důrazem na praktické ukázky například z oblastí, jako je umělá inteligence, psychologie útoků, jak zabezpečit moderní školu a jak efektivně řidit praktickou výuku v rámci ZŠ, SŠ a VŠ. 

Můžete se těšit na skvělé řečníky i spoustu zajímavých novinek a případových studií z oblasti  cybersecurity ve vzdělávání.

 

Speciální téma letošního ročníku je umělá inteligence. Umělá inteligence a strojové učení se během posledních let, zejména díky generativním modelům, dostaly do povědomí široké veřejnosti. Jedním z nejpopulárnějších nástrojů se stal ChatGPT společnosti OpenAI. V přednášce si představíme průřez historií takzvaných jazykových modelů, které stojí za většinou současných konverzačních agentů, vysvětlíme si jejich základní principy a nastíníme jejich možnosti i limity. Na přednášku bude navazovat workshop, ve kterém si tyto nástroje bude možné prakticky vyzkoušet.

 

V případě, že budete mít zájem přijet o den dříve, můžete si vše potřebné, včetně ubytování dohodnout na emailu: kamila.podborska@cichnovabrno.cz

Workshopy všichni účastníci absolvují všechna nabízená témata.

Celá akce se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha a Centra kybernetické bezpečnosti a Skupiny ČEZ.

 

 

 

Uložte si prosím do svých kalendářů datum 15. 11. 2023!

SPEAKEŘI

Michal Zedníček 

Michal je odpovědnou osobou za rozvoj a řízení bezpečnosti informací  a řízení ICT klientů společnosti ALEF NULA. Mezi jeho hlavní činnosti patří zejména budování bezpečnostní strategie a auditní a poradenské činnosti zaměřené na asset a risk management, implementaci security governance procesů, řízení projektů, business konzultace a řízení týmů. V ALEF NULA pracuje od roku 2007. Předtím pracoval od roku 2000 ve společnosti Kinetik s.r.o. Michal Zedníček je od roku 2015 členem Pracovní skupiny kybernetické bezpečnosti nezávislé organizace AFCEA, kde podporuje především vzdělávací a osvětové aktivity, moderuje specializované workshopy nebo vystupuje na odborných konferencích.

Andrea Konopásková 

V IT působí přes 20 let. Začínala ve společnosti Hewlett-Packard jako marketingový specialista. Poté nastoupila do COMA Zálohovací systémy jako marketingový a obchodní manažer. V ALEFu vedla 9 let školicí centra, připravila a lektorovala kurz Women in IT. Nyní působí jako obchodník pro státní správu ve společnosti Cisco Systems. Je místopředsedou středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti. Jejím mottem je “Quality education is the basis of quality life”.

Jiří Materna 

Dlouholetý propagátor umělé inteligence, který se jejím aplikacím věnuje od roku 2007. Mezi lety 2008 a 2017 pracoval ve společnosti Seznam.cz jako vedoucí výzkumného oddělení. Poté se vydal vlastní cestou, založil vzdělávací společnost Machine Learning College, organizuje mezinárodní konferenci Machine Learning Prague a pracuje jako nezávislý konzultant v oblasti strojového učení.

 

Andrej Drbohlav 

PhDr. Andrej Drbohlav se dlouhodobě věnuje analýze profilu sériového vraha a dalším extrémním formám behaviorální patologie a psychopatologie. Vystudoval behaviorální patologii na univerzitě v Hradci Králové, kde pak pět let tentýž obor učil.Již několik let působí v Institutu neuropsychiatrické péče (INEP), kde se specializuje se na behaviorální a etopedické výchovné poradenství rodičům dětí s ADHD, problémovým vývojem chování a osobnosti a v oblasti poruch chování, syndromu opozičního vzdoru a intermitentní explozivní poruchy.

Jan Kopřiva 

Odborník v oblasti IT bezpečnosti poskytující širokou škálu služeb v oblasti kybernetické bezpečnosti ve společnosti Nettles Consulting a dobrovolně působící jako Handler u renomovaného SANS Internet Storm Center. Během své kariéry pomohl mnoha organizacím zlepšit jejich obranu a bezpečnostní postavení prostřednictvím konzultací a služeb v širokém spektru oblastí - od vytváření bezpečnostních procesů a politik až po školení bezpečnostních analytiků a incidentních týmů a od poskytování architektonických doporučení, tvorby modelů hrozeb, pomoci při vývoji bezpečných aplikací až po provádění penetračních testů a cvičení červených týmů. Je autorem několika bezpečnostních kurzů a některé z nich nabízí prostřednictvím své vlastní společnosti. Zapojuje se do nezávislého výzkumu v oblasti bezpečnosti, pravidelně publikuje články týkající se bezpečnosti a přednáší na konferencích v oblasti bezpečnosti a dalších událostech v odvětví.

Vladimír Šujan 

 

Projektový manažer spoločnosti ALEF. Má více než 20 roční praxi v projektovém managementu,  a neméně v síťových a telekomunikačních projektech. Specializuje sa na komplexní síťové projekty a na projekty kybernetické bezpečnosti.

 


15.11.2023, Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně, Brno


Program:

od 9:00 do 09:45
Úvod (Michal Zedníček + hosté)
od 9:45 do 10:45
Od jazykových modelů ke konverzačním agentům: současný stav umělé inteligence (Jiří Materna, Machine Learning College) )
od 10:45 do 11:15
Coffee break
od 11:15 do 12:15
Psychologie ve spojitosti s kybernetickým světem (Andrej Drbohlav, IBSARO, psychoterapeut, speciální pedagog a autor knižních bestsellerů)
od 12:15 do 12:45
Praktický přístup k řízení zranitelností (Jan Kopřiva, Nettles Consulting )
od 12:45 do 13:00
Cybersecurity labs pro školy (Vladimír Šujan, ALEF)
od 13:00 do 13:45
Oběd
od 13:45 do 15:45
Workshop 1 - Umělá inteligence (Jiří Materna)
od 13:45 do 15:45
Workshop 2 - Cybersecurity labs pro školy (Vladimír Šujan + Nikola Bamburová, ALEF)
od 13:45 do 15:45
Workshop 3 - Hardware pro hackování (Prokop Schovanec + Jozef Novikmec, ALEF)

Místo konání

Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně
Čichnova 982/23
624 00 Brno

Mapa

Zobrazit větší mapu